X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)Dijital Ajans Nedir?

Dijital ajanslar; web sitesi tasarımı, markalar için uygulamalar gibi işlerin yanı sıra arama motoru optimizasyonu, sosyal medya pazarlama, web tabanlı prodüksiyonel çalışmalar ve aynı zamanda da mobil pazarlama hizmetleri sağlamaktadır. Temel olarak bir reklam ajansının gerçekleştirdiği stratejik ve içgörüsel çalışmaları, dijital dünya hakimiyeti ve de dağıtım kanallarını da göz önünde bulundurarak planlar, markalara online ve offline pazarlama çalışmalarını entegre olarak yürütmeleri için oldukça büyük avantajlar sağlamaktadırlar.

Dijital bir reklam ajansında da ortaya çıkartılan işlerin temelinde yaratıcılık yatar ve hedeflenen sonuca ulaşabilmek amacıyla online reklamcılık kanalları tercih edilir. Dijital reklam çalışmalarında temel amaç, reklamı yapılan ürün ve hizmetlerin internette doğru hedef kitleye ulaşacak bir şekilde konumlandırılmasıdır.

Dijital ajanslar, doğru konumlandırmaya, görünürlüğe ulaşabilmek amacıyla gerektiği yerlerde geleneksel mecraların da entegre kullanımı için markayı o doğrultuda yönlendirebilir. Dijital ortamda var olmanın ve kendini göstermenin günümüzde neredeyse tüm markalar açısından zorunla bir hale gelmesi, giderek etkinliği artan sosyal medya, geleneksel medyanın kullanıcılara ulaşmakta yetersiz kalması ile birlikte ya da direkt içeriğin dijital ortama da taşınması özelliklerinden dolayı dijital ajanslar yerlerini ciddi derecede pekiştirmektedir.